Facebook představil novou bezpečnostní platformu

Novinky |

Facebook představil novou platformu s názvem ThreatExchange, který má pomoci velkým technologickým společnostem sdílet informace o červech, phishingu a dalších bezpečnostních hrozbách.

Facebook představil novou bezpečnostní platformuMezi první členy nové platformy patří Twitter, Dropbox, Tumblr, Yahoo a Pinterest. Nejenže ThreatExchange funguje jako portál, skrze který si tyto společnosti mohou vyměňovat data týkající se hrozeb, ale využívá také technologie sociálních sítí k hlubší analýze. Podobně, jako nástroje Facebooku odhalují spojení mezi jeho uživatelskou základnou, ThreatExchange také vyznačuje spojení mezi různými druhy podvodných a nebezpečných aktivit a umožňuje tak firmám, aby se na ně lépe připravily.


Facebook uvedl, že síť ThreatExchange umožňuje jednotlivým členům také to, aby mohly soukromě spolupracovat na určitých problémech, které se objeví. Cílem platformy má být to, aby "ThreatExchange byly schopné využívat organizace nacházející se v různých státech světa ke snadnějšímu sdílení informací o nebezpečích a zlepšování svých vlastních bezpečnostních systémů". ThreatExchange startuje jako betaverze od počátku příštího týdne.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Ben Chams - Fotolia.com

Komentáře