Facebook představil aplikaci Rooms

Novinky |

Facebook představil svou novou mobilní aplikaci pro operační systém iOS s názvem Rooms, jež uživatelům umožní vytvářet malé diskuzní skupiny zabývající se různými tématy.

Facebook představil aplikaci RoomsKaždý tvůrce místnosti bude mít široké pole působnosti - od výběru barvy pozadí při umisťování příspěvků až po stanovení speciálních pravidel typu věkového omezení pro přístup do dané skupiny. Portál The Verge přirovnává Rooms ke službě Reddit, avšak bez jejího hodnotícího systému. I když jde o produkt Facebooku, aplikace nemá s touto sociální sítí či vašemi přáteli na Facebooku nic společného - je zcela nezávislá. Podle produktového manažera Rooms Joshe Millera má služba uživatele vrátit o řadu let zpět, kdy byly populární chatovací místnosti.


V nich se diskutovalo o různých tématech se zcela neznámými lidmi. I když fóra existují i dnes, nejsou již zdaleka tak oblíbená - jedním z důvodů je to, že existovala ještě před chytrými telefony a nejsou tak pro ně uzpůsobená. Jak dodal Miller, na Rooms budou uživatelé používat pouze své pseudonymy, nikoli reální jména. Aplikaci je možné z Apple App Store stáhnout zcela zdarma.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Julien Eichinger - Fotolia.com

Komentáře