Facebook pracuje na vlastní hudební službě

Novinky |

Americká společnost Facebook podle nových informací pracuje na vlastní hudební streamovací službě podobné Spotify, Apple Music či Google Play Music.

Facebook pracuje na vlastní hudební služběV první fázi americký gigant plánuje na své sociální síti zpřístupnit bezplatná hudební videa s reklamami. Následně Facebook zavede systém podobný YouTube Content ID, díky kterému budou reklamy vkládány i do videí chráněných autorskými právy, která na sociální síť nahrají samotní uživatelé. V další fázi pak chce Facebook spustit samotnou hudební streamovací službu. Jak dodává hudební portál Music Ally, jednání mezi Facebookem a představiteli hudebního průmyslu ohledně hudebních videí se chýlí ke konci a videa by se tak na sociální sít měla začít objevovat v následujících měsících.


Na datu spuštění služby ani jejím byznysovém modelu se představitelé amerického gigantu zatím neshodli. Podle informací Music Ally ke spuštění hudební služby dojde v horizontu několika let. Vlastníci autorských práv i samotný Facebook totiž nejprve chtějí počkat na to, jak budou fungovat zmíněná videa podporovaná reklamami, než se dohodnou na konkrétních podmínkách pro streamování hudby.

 

Zdroj: TeschpotÚvodní foto: © Rob Pitman - Fotolia.com

Komentáře