Facebook odkryl své plány týkající se virtuální reality a umělé inteligence

Novinky |

Představitelé Facebooku na výroční konferenci tento týden uvedli, že díky virtuální realitě, umělé inteligenci a dronům bude největší sociální síť světa užitečnější než kdykoli dříve.

Facebook odkryl své plány týkající se virtuální reality a umělé inteligence
Představitelé Facebooku na konferenci mimo jiné vysvětlovali, proč se pustili do koupě výrobce headsetů pro virtuální realitu Oculus a najímají experty z oblasti letectví. I když headsety pro virtuální realitu lidem v první fázi umožní především hrát video hry, tato zařízení mohou jednou zcela změnit způsob, jakým na Facebooku komunikujeme. Na Facebooku by díky headsetům mohly probíhat události typu oslav narozenin tak, že by se jich mohli skrze virtuální realitu účastnit lidé z celého světa.


Představitelé americké společnosti doposud nikdy oficiálně nemluvili o tom, jaké mají plány s virtuální realitou. „Naším cílem je spojit svět a virtuální realita umí lidi teleportovat z jednoho místa na druhé,“ zaznělo na konferenci. Facebook také uvedl, že v poslední době provedl vůbec první test dronu na solární pohon a v současné době vytváří drony, které budou schopné přinést internet do vzdálených částí světa. Jiný tým, který se ve Facebooku zabývá vývojem umělé inteligence, pak pracuje na technologii, která uživatelům umožní lépe bojovat se záplavou zpráv a fotografií. „Jakmile dosáhneme našeho prvního cíle - rozšířit internet do celého světa - tak vytvoříme další problém: bude existovat tolik informací, že nebudete moci najít ty důležité,“ uvedl Facebook.

 

Zdroj: ReutersÚvodní foto: (c) Julien Eichinger - Fotolia.com

Komentáře