Facebook nyní umožňuje zviditelnit statusy za peníze ve více zemích

Novinky |

Facebook dále zpřístupňuje svou experimentální funkci, která uživatelům umožňuje za poplatek zviditelnit své statusy nebo fotografie.

Facebook nyní umožňuje zviditelnit statusy za peníze ve více zemích
Pokud jste ochotni zaplatit okolo sedmi dolarů, Facebook vám garantuje, že vaše statusy a fotografie budou zobrazovány na "privilegovaném" místě, tedy zcela nahoře výpisu nejnovějších aktualizací u vašich přátel. Společnost začala tuto funkci testovat na počátku roku na Novém Zélandu, nyní ji zpřístupnila ve 20 dalších zemích. Zaplatit za zviditelnění svého příspěvku může pouze uživatel, který má 5000 a méně přátel. Facebook již nějakou dobu nabízí podobnou službu pro firmy, nyní však může za peníze umisťovat své statusy do výpisu nejnovějších příspěvků i široká veřejnost.

Otázkou je, kolik uživatelů bude chtít za umisťování svých příspěvků na lepším místě platit. Neví se ani to, kdy se placené statusy a fotografie dostanou do České republiky. Minulý týden Facebook spustil další zdroj svých příjmů s názvem Facebook Gifts, který uživatelům umožňuje nakupovat a posílat reálné dárky přátelům a členům rodiny.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Octus - Fotolia.com

Komentáře