Facebook Messenger má půl miliardy aktivních uživatelů

Novinky |

Před pár měsíci Facebook uživatelům své mobilní aplikace znemožnil posílat zprávy a přinutil je, aby si pro tento účel stáhli speciální aplikaci zvanou Messenger. Ta má nyní přes 500 milionů aktivních měsíčních uživatelů.

Facebook Messenger má půl miliardy aktivních uživatelůPro srovnání, WhatsApp, který Facebook koupil v únoru za 19 miliard dolarů, má téměř 600 milionů aktivních měsíčních uživatelů. "Je to významný mezník, před námi je však ještě spousta práce," uvedl ředitel produktového managementu ve Facebooku Peter Martinazzi. Největší sociální síť světa nezveřejnila čísla týkající se jednotlivých platforem, tudíž není jasné, kolik uživatelů Messengeru je na Androidu, iOS či Windows Phone. Na otázku, jaké nové funkce do mobilních aplikací Facebooku v blízké době přibudou, Martinazzi pouze neurčitě odvětil, že "aplikace se budou vyvíjet a zlepšovat".


Aplikace Messenger, která existuje již od roku 2011, Facebooku v současné době nevydělává žádné peníze. To by se však mohlo změnit, jelikož americký gigant nedávno zaměstnal šéfa PayPalu Davida Marcuse, který v jednom rozhovoru nastínil, že Messenger by Facebooku mohl vydělávat spíše díky předplatnému, než zobrazováním reklam. Facebook má v současné době okolo 1,35 miliardy aktivních uživatelů a společnost doufá, že se k tomuto číslu přiblíží i Messenger. "Našim cílem je miliarda," řekl Marcus pro server Wired.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Julien Eichinger - Fotolia.com

Komentáře