Facebook má hodnotu 4 biliony korun

Novinky |

Facebook se stal tento týden dvaadvacátou společností s největší tržní kapitalizací na světě, když jeho hodnota překročila 200 miliard dolarů, tedy asi 4 biliony korun.

Facebook má hodnotu 4 biliony korunAkcie Facebooku se obchodovaly za 77,89 dolarů, což je více než dvojnásobek oproti při jejich úpisu. Hodnota Facebooku se tak dostala na 201,6 miliardy dolarů - pro srovnání, Apple má hodnotu 560 miliard dolarů a Google okolo 400 miliard dolarů. Nejpopulárnější sociální síť na světě nyní stojí mezi firmami Verizon Communications a Toyota Motor Corp, které jsou na seznamu největších korporací světa na jedenadvacáté a třiadvacáté pozici.


Za vzestupem hodnoty Facebooku stojí dobré finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí, stálý nárůst počtu uživatelů a solidní příjmy z mobilní reklamy. Analytici navíc věří, že budoucnost Facebooku je světlá, jelikož tato americká společnost má teprve začít vydělávat na svých dceřiných společnostech jako Instagram a Whatsapp. Facebook také nedávno za dvě miliardy dolarů koupil výrobce náhlavních souprav pro virtuální realitu Oculus VR. Šéf Facebooku Mark Zuckerberg ve společnosti stále vlastní 61,6% podíl.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Julien Eichinger - Fotolia.com

Komentáře