Facebook koupil WhatsApp za 16 miliard dolarů

Novinky |

Společnost Facebook na svém blogu oznámila, že za neuvěřitelných 16 miliard dolarů koupila lídra na trhu s IM programy pro chytré mobilní telefony, firmu WhatsApp.

Facebook koupil WhatsApp za 16 miliard dolarůMark Zuckerberg za WhatsApp zaplatí 4 miliardy dolarů v penězích a dalších 12 miliard v akciích Facebooku. Kromě toho si zakladatelé a zaměstnanci WhatsApp příjdou v akciích na 3 miliardy dolarů, pokud ve firmě vydrží čtyři roky po uzavření transakce. WhatsApp podle Facebooku využívá téměř půl miliardy lidí na celém světě, z nichž 70 % je denně aktivních. Navíc službě přibývá každý den další milion nových uživatelů a přes WhatsApp každý den proteče téměř stejné množství zpráv, kolik se u běžných operátorů odešle denně SMS.


"WhatsApp je na dobré cestě propojit miliardu lidí. Služby, které dosáhnou tohoto cíle, jsou všechny velmi cenné," uvedl Zuckerberg. Očekává se, že obchod bude uzavřen později v tomto roce a pro zakladatele WhatsApp je přichystána výplata dvou miliard dolarů, pokud se nepodaří zajistit pro povolení akvizici od regulátora. Facebook Messenger má jako samostatná aplikace fungovat i nadále.

 

Zdoj: TechspotÚvodní foto: © Irochka - Fotolia.com

Komentáře