Facebook je pro mnoho Britů důležitější než splachovací záchod

Novinky |

Každý z nás má v životě jiné priority a zásady. Na tom ostatně není nic špatného. Ovšem životní priority obyvatel Velké Británie jsou vskutku bizarní. Z nedávného průzkumu totiž vyplývá, že Britové například upřednostňují Facebook před čerstvou zeleninou a ovocem.

Facebook je pro mnoho Britů důležitější než splachovací záchod
Studie, kterou nedávno provedlo londýnské Muzeum vědy (Science Museum), přinesla opravdu kuriózní výsledky. Tento výzkum byl součástí programu „Water Wars: Fight The Food Crisis“ (Válka o vodu: Bojujme s potravinovou krizí), který měl za cíl poukázat na pohodlnost lidí v Evropě a upozornit na to, že zatímco v některých částech světa chybí i základní prostředky pro život, západní konzumní společnost je bere jako samozřejmé a tedy i méně důležité.

Čtěte také: Facebook nastolil novou politiku. Nyní lze sledovat kohokoliv, nejen přátele

V žebříčku životně důležitých věcí se na pátém místě umístila sociální síť Facebook. Až za ní se v žebříčku objevil splachovací záchod či čerstvá zelenina a ovoce. Manažerka projektu, Sarah Richardson, výsledky označila jako šílené. Průzkumu se prý zúčastnilo nad tři tisíce respondentů, kteří považují sluneční světlo za největší prioritu. Na druhém místě se objevilo připojení k internetu a na třetím pitná voda. „Britové jsou posedlí počasím a tak není divu, že slunce bylo vyhodnoceno jako životně nejdůležitější věc. Ostatní výsledky už ale nezavdávají důvod k optimismu,“ dodala Sarah Richardson.

Nejen další zajímavosti, ale také nejrůznější konspirační teorie a záhady ze světa vědy a techniky odhalíte na spřízněném magazínu ProcProto.cz.

 

Zdroj: DailyMail & ProcProto.cz


Komentáře