Facebook a Twitter jsou návykovější než alkohol a tabák

Novinky |

Podle nové studie prestižní Chicagské univerzity je pro lidi mnohem těžší nepodívat se přes den na Facebook nebo Twitter, než si odepřít alkoholický drink nebo cigaretu.

Facebook a Twitter jsou návykovější než alkohol a tabák
Na studii se podílelo 205 lidí mezi 18 až 85 lety se zařízeními BlackBerry. Respondenti měli za úkol každé dvě hodiny odeslat zprávu, zda zažívají nebo v uplynulých třiceti minutách zažívali nějakou touhu, jaká touha to byla, jak byla silná, zda byla v konfliktu s jinými touhami a zda jí podlehli nebo ne. Celkem respondenti odeslali přes 10 000 zpráv.

Alkohol a tabák vykazovali mnohem menší úroveň touhy, než sociální sítě, a to navzdory návykovým látkám, které obsahují. Lidé relativně bez problémů vzdorovali také touze po sexu. "Touze po přihlášení na sociální síť je velmi těžké odolat, jelikož je velmi jednoduché se k ní v mžiku připojit a lidé si myslí, že je to vlastně nic nestojí - u cigarety většina lidí ví, že škodí jejich zdraví a během práce není tak jednoduché jít ven a zapálit si. Zkontrolovat stav na Facebooku je otázkou několika sekund," uvedl profesor Wilhelm Hofmann s tím, že kompletní výsledky studie budou publikovány v únorovém vydání magazínu Psychological Science.Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com

Komentáře