Evropská komise si posvítí na mobilní aplikace

Novinky |

Evropská komise oznámila, že se zaměří na jeden z výdobytků moderní doby - hry na tabletech a mobilních telefonech, které umožňují dětem jednoduše vysávat peníze z kreditních karet rodičů.

Evropská komise si posvítí na mobilní aplikaceKomise se začala problémem tzv. nákupů v rámci aplikace (in-app purchases) zabývat poté, co na problém upozornila sdružení na ochranu spotřebitele v Dánsku, Británii, Itálii a Belgii. Komise nyní povede rozhovory s lidmi z branže, zákonodárci a různými subjekty zabývajícími se ochranou spotřebitelů. Hlavním rizikem jsou podle Komise hry označené jako "volně ke stažení", které však nelze bezplatně hrát, jelikož při jejich hraní jsou automaticky strhávány poplatky z registrované kreditní karty.


Podle Komise je v EU jako "bezplatná" označena více než polovina online her navzdory tomu, že s řadou z nich jsou spojeny skryté náklady. "Budeme od tvůrců aplikací chtít konkrétní odpovědi," uvedla Komise s tím, že není možné, aby rodiče platili za hry svých ratolestí bez svého svolení. Očekává se, že na trhu s aplikacemi v EU se za pět let ročně protočí okolo devadesáti milionů dolarů.

 

Zdroj: ReutersÚvodní foto: © moggara12 - Fotolia.com

Komentáře