Evropská komise obviní Google ze zneužívání postavení na trhu

Novinky |

Evropská komise je podle informací deníku Financial Times téměř roce vyšetřování připravena obvinit Google ze zneužívání dominantního postavení na trhu s mobilními operačními systémy.

Evropská komise obviní Google ze zneužívání postavení na trhuKomise započala vyšetřování Googlu 15. dubna 2015 na základě stížnosti dvou firem a vlastní analýzy trhu, kdy zkoumala, zda Google nepoškozuje konkurenční výrobce mapovacího softwaru a dalších aplikací tím, že po výrobcích telefonů požaduje, aby na ně předinstalovali jeho aplikace a služby. Podle Financial Times Komise v uplynulých týdnech a měsících zasílala právním zástupcům všech stran dokumenty, k nimž se tito mohli vyjádřit.

Jak uvedly pro Financial Times na sobě nezávislé zdroje z Komise, komisařka Margarethe Vestagerová by mohla Google formálně obvinit již koncem tohoto týdne. Evropská unie však není jediným místem, kde je Google pod palbou kvůli zneužívání postavení na trhu s mobilními OS. V září minulého roku začal americký gigant v této oblasti prošetřovat také ruský antimonopolní úřad. O měsíc později podobné šetření spustila i americká Federální obchodní komise.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © James Steidl - Fotolia.com

Komentáře