Evropané nebudou moci přímo upgradovat z Windows Vista na Windows 7

Novinky | 22.07.09

Microsoft uživatelům z Evropské unie nenabídne možnost plynulého přechodu z Windows Vista na Windows 7. Evropané tak budou muset provést „čistou“ instalaci nového OS.

Evropané nebudou moci přímo upgradovat z Windows Vista na Windows 7Microsoft na svém oficiálním blogu potvrdil předchozí spekulace týkající se znevýhodnění zákazníků z EU, kteří si nebudou moci provést přímý upgrade  z Windows Vista na Windows 7. Místo toho si budou muset provést  tzv. čistou instalaci Windows 7 E, která smaže veškerá data z předešlého OS. Nedávejme to však za vinu Microsoftu, jenž se v tomto případě pouze snaží vyhovět evropským regulátorům, kteří se někdy až přehnaně snaží chránit spotřebitele.

Problém je v mediálně známém sporu Microsoft vs. EK o integraci prohlížeče Internet Explorer přímo do operačního systému Windows. Softwarový gigant následkem tahanic s výkonným orgánem EU a také kvůli snaze vyhnout se jakémukoli zdržení uvedení Windows 7 na trh nakonec oznámil, že Internet Explorer 8 nebude integrovanou součástí nového operačního systému. V členských státech EU se tak bude prodávat specializovaná edice Windows 7 E, která však nemůže navazovat na starší operační systémy Windows obsahující integrovaný Internet Explorer. Při plynulém upgrade na nový OS by totiž v počítači mohly přetrvat některé součásti Internet Exploreru.


Komentáře