EU přikázala Googlu odstraňovat na požádání osobní data uživatelů

Novinky |

Evropský soudní dvůr nařídil Googlu, aby na žádost uživatelů odstraňoval konkrétní odkazy na jejich osobní data ve výsledcích hledání svého vyhledávače.

EU přikázala Googlu odstraňovat na požádání osobní data uživatelůEvropský soudní dvůr rozhodl, že Google je zodpovědný za zveřejňování odkazů na osobní data, která se nacházejí na jiných webových stránkách, a musí proto na žádost uživatelů dané odkazy ze svého vyhledávače odstraňovat. Z rozhodnutí soudu konkrétně vyplývá, že ti, kteří chtějí mít z výsledků hledání odstraněno své jméno, mohou jednoduše přímo kontaktovat Google, a pokud jim americká společnost nevyhoví, jít k soudu.


Rozhodnutí Soudního dvora přichází poté, co Google odmítl ze svého vyhledávače odstranit osobní data několika lidí. Americká společnost totiž trvala na tom, že by šlo o svého druhu cenzuru, avšak jak Evropská komise tak nyní i Soudní dvůr rozhodli, že jednotlivci mají "právo na to být zapomenuti". Mluvčí americké společnosti samozřejmě uvedl, že Google je rozhodnutím velmi zklamán a překvapen. Google se proti rozhodnutí Soudního dvora již nemůže odvolat k žádné vyšší instanci.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Gina Sanders - Fotolia.com

Komentáře