EU chce Facebooku zakázat šíření osobních dat uživatelů

Novinky |

Facebook bude možná kvůli nové směrnici EU muset předělat způsob, jakým používá osobní data uživatelů a zpřístupňuje je zadavatelům reklamy.

EU chce Facebooku zakázat šíření osobních dat uživatelů
S informací přišel britský Sunday Telegraph, podle kterého Evropská komise navrhuje novou směrnici s názvem „Ochrana dat“, jež by Facebooku znemožnila dále sdílet osobní data uživatelů této oblíbené sociální sítě s inzerenty.

Facebook údajně v současné době k shromažďování dat o aktivitách uživatelů používá "sofistikovaný software", díky kterému jsou data předávaná zadavatelům reklamy anonymní. Nová směrnice Evropské komise však má zakázat i takové sdílení dat a stanovit, že uživatel musí s předáním dat inzerentovi výslovně souhlasit. V současné době shromažďování dat Facebookem prověřuje také irská vládní agentura, která se ochranou dat zabývá.

Podle Sunday Telegraph Facebook ukládá data vztahující se například k tomu, co ten který uživatel vyhledává nebo jakou má politickou orientaci a tato data podle podmínek užívání sociální sítě "mohou být použita pro komerční účely".Úvodní foto: © arrow - Fotolia.com

Komentáře