ESET představil nový SysInspector

Novinky | 02.05.09

Slovenská firma ESET vyvíjející úspěšný bezpečnostní software NOD32 vydala novou verzi svého bezplatného nástroje SysInspector, do kterého byla přidána nová funkce servisního skriptu.

ESET uvádí SysInspector 1.2

 

Přestože je SysInspector 1.2 součástí nejnovějšího bezpečnostního balíku ESET Smart Security, bude nyní k dispozici i samostatně a navíc zcela zdarma.  Samotný nástroj slouží primárně k pomoci zákaznické podpory ESET při sestavování celkového přehledu o operačním systému. V nové verzi 1.2 však obsahuje i funkci servisní skript.

Servisní skript umožňuje uživateli zaslat specialistovi technické podpory log přímo z grafického rozhraní SysInspectoru.  "Tento log je následně analyzován a na základě informace o nalezené infiltraci je vytvořen textový skript, který je ihned zaslán zpět uživateli. Ten si textový skript naimportuje přímo do nástroje Eset SysInspector a zvolí konkrétní infikovaný soubor pro spuštění skriptu," popisuje novou funkci Martin Jonáš, technický specialista, který lidem pomáhá v rámci projektu Antivirová ambulance bezplatně odstraňovat z počítačů škodlivý software. Cenné informace získané použitím servisního skriptu mohou pomoci laikům i expertům při zjišťování příčin podezřelého chování počítače. 

 

 


Komentáře