Eric Schmidt: Android je bezpečnější než iPhone

Novinky |

Spoluzakladatel Googlu Eric Schmidt na konferenci ITxpo prohlásil, že platforma Android je bezpečnější než iOS na iPhonu.

Eric Schmidt: Android je bezpečnější než iPhoneSchmidt se k věci vyjádřil po prohlášení analytika společnosti Gartner Davida Willise. „Pokud byste udělali anketu mezi lidmi přítomnými v sále, řekli by, že Android není jejich primární platformou... Pokud řeknete Android, lidem se vybaví to, že není bezpečný," uvedl Willis. Schmidt na to odpověděl svou vlastní otázkou. „Není bezpečný? Je přece bezpečnější než iPhone." Spoluzakladatel Googlu však neposkytl žádný bližší důkaz tohoto tvrzení a podle výpovědi účastníků konference se přímé otázce doslova vyhnul.


Schmidt pouze dodal, že Android má nyní přes miliardu uživatelů a s takovým množstvím lidí se bezpečnosti platformy věnuje celá armáda lidí. Eric Schmidt se vyjádřil také k dalšímu bodu, jenž je Androidu často vytýkán, a to tzv. fragmentaci (zdaleka ne všichni uživatelé mají nejnovější verzi Androidu, přičemž nejvíce využívány jsou čtyři poslední verze). „Máme s výrobci zařízení dohodu, že Google Play bude kompatibilní se všemi verzemi našeho OS, tudíž není nutné, aby všichni uživatelé měli nejnovější verzi našeho systému."

 

Zdroj: DailyTechÚvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com

Komentáře