Epson představuje svou technologie EPE pro grafickou analýzu sportovních závodů

Novinky | 23.08.09

Už jste si někdy položili otázku, jak se grafická analýza sportovních závodů zobrazuje na televizní obrazovce v reálném čase?

Epson EPE technologie

Pro tyto účely vyvinula společnost Epson systém EPE, který poskytuje televizním divákům celého světa atraktivní pohled do světa moderní atletiky. Nabízí například televizní grafiku s trojrozměrnou analýzou skoku do dálky i trojskoku a rovněž generuje data pro komentátorský informační systém společnosti Epson. Analyzuje umístění chodidla atleta na odrazovém prkně při skoku do dálky a jednotlivé fáze při trojskoku - poskok, přeskok a skok.

Co se týká trojskoku: Jak vyplývá z názvu, skládá se ze tří po sobě následujících skoků (poskok, přeskok a skok). Projekce využívající technologie Epson 3LCD také probíhá ve třech fázích. Nejprve je bílé světlo lampy rozděleno na tři základní barvy - červenou, modrou a zelenou (poskok). Poté provede displej LCD modulaci každé z těchto tří barev na úrovni jednotlivých obrazových bodů (přeskok). Poté optický hranol tyto barvy znovu spojí (skok).

 


Komentáře