eBay vyhrála spor s výrobci luxusních značek

Novinky | 04.04.10

eBay nejednala v rozporu se zákonem, když dopustila, aby se na jejím aukčním portálu prodávaly padělky luxusních značek.

eBay vyhrála spor s výrobci luxusních značek

 

Společnosti Tiffany, Louis Vuitton a další jsou již dlouho ve sporu s největším světovým aukčním portálem eBay kvůli tomu, že prodej padělků těchto značek na známém webu prý porušuje jejich dobré jméno. eBay argumentuje tím, že již vynaložila miliony dolarů na odstranění aukcí s falešným zbožím a stopování lidí, kteří tyto aukce tvoří. Celý případ byl ve Spojených státech ostře sledován, neboť jeho výsledek stanoví precedent pro internetové společnosti, které poskytují určitou službu a jednotliví uživatelé ji zneužívají. Otázkou totiž je, zda za konání uživatelů mají tyto společnosti odpovědnost.

Americký federální odvolací soud nyní - stejně jako v minulém měsíci evropský soud - řekl, že za prodávání padělků internetový portál jako takový nemůže. Právník společnosti Tiffany k tomu řekl, že "firma zváží odvolání k nejvyššímu soudu, neboť díky tomuto rozhodnutí může eBay vydělávat na prodeji falešných předmětů." Problémem však zůstává, že eBay inzerovala na své stránce prodej originálních značkových předmětů a mohla tak zákazníky uvést v omyl. O tom bude americký soud ještě dále rozhodovat.

Zdroj: Reuters


Komentáře