EA žaluje společnost Zynga kvůli hře The Ville

Novinky |

Společnost Electronic Arts podala žalobu na firmu Zynga, která se zabývá vývojem her pro sociální sítě, jelikož její hra The Ville údajně přímo kopíruje prvky z The Sims Social.

EA žaluje společnost Zynga kvůli hře The Ville
The Sims Social je převedením populární hry The Sims na Facebook. Titul byl vydán v srpnu 2011 a v současné době má několik milionů aktivních uživatelů. Hra The Ville od společnosti Zynga byla představena před dvěma měsíci. Podle Lucy Bradshawové z dceřinné společnosti EA Maxis nemohou být podobnosti mezi oběma hrami náhodou. Bradshawová také poukázala na to, že Maxis není prvním studiem, které tvrdí, že Zynga zkopírovala jednu z jeho her - Maxis však prý má "sílu, aby tento spor dotáhl do konce a s celou věcí konečně něco udělal".

Zynga na tato nařčení ještě v tomto týdnu odpověděla prostřednictvím prohlášení zaslaného webu CNET. V něm právní zástupce Reggie David uvádí, že krok EA je velmi nešťastný a jeden z největších vydavatelů her na světě nerozumí základním principům ochrany autorských práv. David následně poukazuje na to, že hra od EA SimCity Social je více než podobná titulu Zyngy s názvem CityVille.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Irochka - Fotolia.com

Komentáře