EA: mikroplatby budou ve všech našich hrách

Novinky |

Vypadá to, že mikroplatby, které ve hrách umožňují otevírat prémiový obsah, se brzy dostanou do všech video her, jež vydává společnost Electronic Arts.

EA: mikroplatby budou ve všech našich hráchBlake Jorgensen z EA na konferenci oznámil, že společnost chce mikroplatby přidat do her na všech platformách včetně počítačů, mobilních zařízení a konzolí. "Uživatelům mikroplatby umožní po zaplacení malého poplatku dostat se na vyšší level, koupit si lepší postavu, nové vozidlo, zbraň nebo cokoli jiného. A podle našich zkušeností to lidé velmi oceňují," řekl Jorgensen. EA mikroplatby do svých her implementovala i v minulosti, kdy si tuto technologii licencovala od třetích společností. Nyní se však největší vydavatel video her rozhodl vytvořit vlastní platformu pro mikroplatby, díky čemuž by měl maximalizovat své zisky.

A nutno podotknout, že příjmy z mikroplateb nejsou nijak zanedbatelné. Podle Jorgensona uživatelé jen za poslední čtvrtletí minulého roku ve hře The Simpsons nakoupili věci za 25 milionů dolarů. "Společnost hráče nenutí utrácet za věci ve hře peníze navíc, na druhou stranu jde o psychologický tah, že uživatel má tuto možnost otevřenou. Je to stejné, jako kdyby před vámi neustále ležela otevřená krabice s čokoládou," okomentoval mikroplatby Dan Whitehead při recenzi hry Dead Space 3.

Zdroj: Techspot

Titulní foto: Irochka, Fotolia.comÚvodní foto: © Irochka - Fotolia.com

Komentáře