Dva uživatelé Twitteru dokázali odeslat 35 tisíc znaků najednou

Novinky |

Twitter nikdy nebyl příliš vhodným místem pro dlouhé konverzace, přece jen omezení 140 znaků na jeden tweet mnoho možností pro grafomany neskýtá.

Dva uživatelé Twitteru dokázali odeslat 35 tisíc znaků najednouLetos v září začal Twitter testovat rozšířený limit, který vybraným uživatelům umožňoval psát ne 140, ale 280 znaků na jeden tweet. Ačkoliv takových uživatelů mnoho nebylo, vyvolal tento krok značnou debatu a kontroverzi.

Ale i ti nejzarputilejší obhájci 280znakových tweetů nejspíše budou souhlasit s tím, že možnost odesílání tweetů o 35 tisících znacích už je trochu přes čáru. Jenže přesně tuto možnost teď vyzkoušeli dva uživatelé Twitteru z Německa.

Daní uživatelé – Timrasett a HackneyYT – údajně společně objevili exploit, který jim umožnil odeslat 35 tisíc znaků najednou v nesmyslných písmenech a číslech, čímž v podstatě otřásli dosavadním znakovým limitem Twitteru.

Ačkoliv ani jeden z nich neposkytl žádné detaily týkající se metody, které k odeslání tohoto monstrózního tweetu využili, někteří experti spekulují, že zneužití bylo umožněno využitím konkrétních URL přípon (jako .cc).

Twitter daný tweet samozřejmě ihned odstranil, nicméně jeho archivovaná verze si na internetu žije vlastním životem. HackneyYT se nechal slyšet, že oněch 35 tisíc znaků byl jen začátek a že společně s Timrasettem budou aktivně vyhledávat i další chyby v rámci sociální sítě.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře