Dropbox začne ukládat data i na území EU

Novinky |

Společnost Dropbox oznámila, že v příštím roce v Evropě spustí vlastní datové centrum, na jehož servery si evropští uživatelé budou moci bezpečně ukládat svá data.

Dropbox začne ukládat data i na území EUDropbox se tak přidává k řadě velkých technologických gigantů typu Microsoft, Amazon či Oracle, kteří již Evropanům ukládání dat na starém kontinentu nabízejí. Jak uvedl Thomas Hansen z Dropboxu, 75 % zákazníků jeho cloudové služby se nachází mimo USA, přičemž Dropbox využívají i „desítky tisíc evropských firem“ a Američané se tomu jednoduše museli přizpůsobit. Řadě evropských firem se totiž nelíbí stupeň ochrany dat, jaký zaručuje americká legislativa. A tyto obavy se ještě zvýšily s nedávným rozhodnutím Evropského soudu, podle kterého je tzv. dohoda Safe Harbor neplatná.


Safe Harbor zaručoval evropským datům stejný stupeň ochrany i ve Spojených státech. Pokud tak Dropbox a spol. chtějí dělat v Evropě byznys, nezbude jim nic jiného, než se podřídit striktním evropským nařízením. „Rozšíření kapacit Dropboxu v Evropě je nejen dobré pro jeho podnikání - pro růst společnosti je to naprosto nezbytné,“ uvedl analytik společnosti Pund-IT Charles King.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře