Doporučte svůj oblíbený web s Google +1

Novinky | 31.03.11

Pokud rádi vyjadřujete zalíbení v příspěvcích svých přátel na Facebooku prostřednictvím tlačítka „Líbí se mi“, jistě vám novinka od Googlu přijde vhod. Tlačítkem +1 však můžete hodnotit celé weby.

Počítačový gigant Google opět přichází s novinkou, jak zpestřit prohlížení webových stránek. K odkazům na webové stránky přibude tlačítko označené jako +1, prostřednictvím nějž budou moci uživatelé vyjádřit kladné reference na daný web. Hodnocení pak sdílejí se svými přáteli, jimž se ve výsledcích vyhledávání u daných webů zobrazí ikonka +1. Jak uvádí na oficiálním blogu Googlu produktový manažer Rob Spiro, hlavní síla celé myšlenky je fakt, že díky referencím získají uživatelé ty nejrelevantnější informace v co nejkratším čase.

Sám výraz relevantní je v tomto smyslu nicméně ovlivněn tím, do jaké míry věříte ve schopnost svých přátel vyhledat kvalitní web. Kdo jsou však zmiňovaní přátelé, s nimiž můžete odkazy na zajímavé stránky sdílet? Podle Googlu se bude jednat o uživatele, s nimiž jste v elektronickém kontaktu. Jinými slovy, určitě se bude jednat o kontakty z webové schránky Gmail, Twitteru, Flickru a dalších sítí.

Podmínkou pro využívání služby Google +1 je vlastnictví Google profilu, nebo upgrade již existujícího profilu. Nakonec se už stačí pouze přihlásit k Google účtu. Služba +1 bude zatím dostupná pouze v rámci Google.com (nikoliv Google.cz nebo jiné národní lokalizaci), nicméně funkčnost +1 si podle tvrzení Googlu bude moci každý uživatel již brzy vyzkoušet na experimentálních stránkách.


Komentáře