Displeje nového tabletu iPad zřejmě nabídnou Full HD rozlišení

Novinky |

Třetí generace úspěšného tabletu iPad by měla být dle zvěstí vybavena displejem, jenž nabídne Full HD rozlišení a tedy téměř dvojnásobnou jemnost. Na trhu by se pak mělo zařízení objevit koncem února.

Displeje nového tabletu iPad zřejmě nabídnou Full HD rozlišení
S blížícím se termínem očekávaného vydání nové verze tabletu z produkce společnosti Apple se na zahraničních webech začínají množit zvěsti o výbavě tohoto populárního zařízení. Dle původních odhadů měl být iPad 3 tlustší z důvodu využití displeje Retina, kterým disponují smartphony iPhone 4 a 4S. Novější (nepotvrzené) informace však naopak mluví o displeji typu IGZO (indium gallium zinc oxide), který pro Apple údajně vyrábí společnost Sharp.

Z využití IGZO displejů plyne ať už pro výrobce či spotřebitele několik výhod. Předně je jejich výroba levnější, nabídnou vyšší světelnou propustnost a rozlišení a nižší spotřebu energie, neboť nevyžadují dvojité LED podsvícení. iPad 3 by se tak ve svých specifikacích mohl pochlubit Full HD displejem, konkrétně se diskutuje o rozlišení 2048 x 1536 pixelů.

Co se týká data vypuštění tabletu na trh, sama společnost Apple žádné oficiální informace neposkytla. Dle tvrzení zpravodajského webu Focus Taiwan by se iPad 3 na prodejních pultech mohl vyskytnout již 24. února, tedy v den narozenin zesnulého CEO společnosti Steva Jobse.Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře