DirectX 12 bude vydán spolu s Windows 10 v příštím roce

Novinky |

Microsoft na svém oficiálním blogu oznámil, že DirectX 12 bude integrován do finální verze Windows 10 a objeví se tak v příštím roce.

DirectX 12 bude vydán spolu s Windows 10 v příštím roceNení zatím jasné, které starší verze operačního systému Windows (či zda vůbec nějaké) bude nová verze DirectX podporovat. Když byl spolu s Windows 7 vydán DirectX 11, byl krátce poté zpřístupněn také pro o generaci starší OS Windows Vista. DirectX 11.1 pak byl dostupný ke stažení jen několik týdnů po vydání Windows 8 a přinesl pouze pár novinek.                  


S tím, jak se Microsoft bude snažit, aby uživatelé přešli z WIndows 7 rovnou na Windows 10, lze očekávat, že DirectX 12 tuto v současné době nejpopulárnější verzi Windows podporovat nebude. Očekává se, že Microsoft vydá nové Windows 10 v polovině příštího roku - technickou preview verzi (bez DirectX 12) si však můžete stáhnout již nyní. Herní průmysl se na DirectX 12 těší již nějakou dobu, jelikož tato verze má přinést celou řadu novinek, které umožní posunout grafiku v počítačových hrách opět o kus vpřed.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © chispas - Fotolia.com

Komentáře