DirectX 11.2 poběží jen na Windows 8.1 a Xbox One

Novinky |

Nová verze DirectX bude podle nových informací podporovat pouze operační systém Windows 8.1 a vyšší spolu s herní konzolí Xbox One.

DirectX 11.2 poběží jen na Windows 8.1 a Xbox OneNový DirectX verze 11.2, který byl představen minulý týden na konferenci Build, má nabídnout řadu nových funkcí a vylepšení výkonu pro hry i aplikace. Podle nových informací však aktualizace bude limitována pouze pro Windows 8.1 a konzole nové generace jako Xbox One. Nejde o nic nečekaného, jelikož DirectX 11.1 je dostupný pouze pro Windows 8 a DirectX 10 mohli nainstalovat pouze uživatelé Windows Vista a vyšších. Podle analytiků jde Microsoftu především o to, aby přiměl uživatele k upgradu z Windows XP, Vista a 7 na novější verze tohoto operačního systému.


Pravdou však je, že pro většinu uživatelů není zrovna podpora nového DirectX hlavním motivem k tomu, aby upgradovali na novější verzi OS. Na druhou stranu Xbox One bude vydán již brzy a pokud nový DirectX bude podporován řadou her, může to hrát nějakou roli. DirectX 11.2 přináší nové funkce, jež umožňují vývojářům jednoduše používat GPU a systémovou paměť u ukládání textur. Pro koncové uživatele to bude znamenat, že i při blízkém pohledu nebudou detaily rozmazané.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © TheSupe87 - Fotolia.com

Komentáře