Děti pod 13 let na Facebooku zatím (oficiálně) nebudou

Novinky | 27.05.11

I když Facebook zvažuje, že umožní na svou sociální síť přistupovat i uživatelům mladším třinácti let, podle Marka Zuckerberga to v blízké budoucnosti nebude.

Dle tvrzení Zuckerberga, který v týdnu promluvil na konferenci e-G8 v Paříži, brání připojení lidí mladších 13 let na Facebook vládní regulace - ve Spojených státech je to zákon s názvem Children's Online Privacy Protection Act. I když je podle tohoto zákona teoreticky možné, aby si účet na sociální síti založilo i mladší dítě, jeho rodiče by museli poslat faxem podepsané prohlášení, že s tímto krokem souhlasí, nebo použít k ověření svou kreditní kartu.

"V budoucnosti se tím jistě budeme zabývat," nechal se slyšet Zuckerberg. "Budeme muset zajistit, aby naše sociální síť byla pro tyto děti bezpečná, což je velmi důležité." Pravdou samozřejmě zůstává, že již nyní děti mladší 13 let na Facebooku jsou, ne však zcela „korektně“. Podle odhadů z nich Facebook využívá téměř osm milionů ve věku 10 - 13 let. Věkovou hranici deseti let pak nepřekročilo přibližně pět milionů uživatelů. Jedinou věcí, která brání registraci mladých uživatelů, je totiž jejich datum narození - a to není při vytváření účtu na Facebooku problém změnit.


Komentáře