Desktopové aplikace pro Windows 10 bude možné spustit jen větších na zařízeních

Novinky |

Microsoft oznámil, že desktopové aplikace určené pro Windows 10 bude možné spustit pouze na zařízeních, která budou mít displej o velikosti minimálně osmi palců.

Desktopové aplikace pro Windows 10 bude možné spustit jen větších na zařízeníchPřestože mají být Windows 10 unifikovanou platformou pro telefony, tablety, laptopy a desktopy, bude mít přístup ke klasické ploše jistá omezení. Podle Microsoftu nedává smysl, aby uživatelé měli přístup k desktopovým aplikacím například na telefonu, jehož displej je příliš malý. A jako "malý displej" nyní americký gigant definoval displej o velikosti úhlopříčky menší než osm palců. I když podle některých kritiků je i osmipalcový displej příliš malý k řádnému využívání desktopových aplikací, na tabletech s Windows 10 budou uživatelé moci spouštět i desktopové aplikace jako Office, Photoshop nebo i AutoCAD.


Je však třeba podotknout, že desktop nebude dostupný pouze u těch zařízení s displeji pod osm palců, na nichž budou Windows 10 předinstalovány. Současné sedmipalcové tablety s plnohodnotnými Windows 8.1 (jako například HP Stream 7) budou upgradovány na plnohodnotné Windows 10. Windows 10 budou oficiálně vydány později v tomto roce - již nyní je však možné stáhnout si preview verzi.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: windows

Komentáře