Dell zaplatí Microsoftu za každý produkt s Androidem a Chrome OS

Novinky |

Společnosti Microsoft a Dell podepsaly licenční smlouvu týkající se zařízení s Androidem a Chrome OS, v rámci níž bude Dell Microsoftu platit za produkty s výše uvedenými operačními systémy.

Dell zaplatí Microsoftu za každý produkt s Androidem a Chrome OS
Dell pak má Microsoftu na oplátku licencovat blíže nespecifikované předměty duševního vlastnictví, které se týkají oblíbené herní konzole Xbox. "Naše dohoda s Dellem ukazuje, čeho je možné dosáhnout, pokud spolu společnosti sdílejí duševní vlastnictví," uvedl viceprezident Microsoft Innovation and Intellectual Property Group Horacio Gutierrez. Microsoft věří, že Android obsahuje technologie pokryté jeho patenty, a výrobci zařízení mu tak při používání této platformy platí licenční poplatky. Microsoft již podepsal podobné dohody například se Samsungem, LG nebo HTC.


V roce 2012 Microsoft oznámil, že sedmdesát procent všech androidích telefonů prodaných ve Spojených státech je podobnými dohodami pokryto. Zajímavé je, že se Google zatím nerozhodl Microsoftu čelit v právní bitvě a chránit ty výrobce, kteří jeho platformy Android nebo Chrome OS na svých zařízeních používají.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) pilarts - Fotolia.com

Komentáře