Dell začne prodávat aktualizovanou verzi laptopu XPS 13

Novinky |

Americká společnost Dell představila aktualizovanou verzi svého populárního laptopu XPS 13, která se začne prodávat během následujících několika týdnů. Co nám nabídne?

Dell začne prodávat aktualizovanou verzi laptopu XPS 13Největší změnou u XPS 13 je nový procesor řady Kaby Lake od Intelu - na výběr bude Core i3-7100U, Core i5-7200U a Core i7-7500U. Všechny procesory mají nízkou spotřebu energie (pouhých 15 W) a oproti předchozí generaci procesorů Skylake doznaly razantního nárůstu výkonu. Díky o něco větší baterii (60 Wh) vydří nový XPS 13 v konfiguraci s 1080p displejem na jedno nabití až dvaadvacet hodin. U varianty s QHD+ displejem už je to horší - zde laptop vydrží jen asi třináct hodin. QHD+ displej je však na rozdíl od 1080p panelu o poznání kvalitnější.


Další hardwarové specifikace zůstaly stejné jako u dosavadního modelu: jeden port kombinující Thunderbolt 3 a USB typu C, až 1 TB místa na SSD a až 16 GB paměti RAM. Nová řada laptopů se začne prodávat 4. října za 799 dolarů (v přepočtu necelých dvacet tisíc korun), a to v šedé, zlaté a nové růžové barvě.

 

Zdroj: IDG News Service                    Úvodní foto: dell


Související články
Komentáře