Dell na trhu se smartphony definitivně končí

Novinky |

Společnost Dell oznámila, že již na trh neuvede další chytré telefony a místo toho se bude zaměřovat na výrobu tabletů s Windows 8.

Dell na trhu se smartphony definitivně končí
Oznámení představitelů Dellu na konferenci Dell World v Texasu není vůbec překvapivé, vezmeme-li v úvahu, že společnost se z trhu se smartphony stáhla již dříve v tomto roce. Dell se pokusil do byznysu se smartphony proniknout se telefonem Aero, po kterém následovaly tablety Streak 5 a Streak 7, které se však ani nedočkaly aktualizace na novější verzi Androidu. Ani jedno z těchto zařízení se na trhu neuchytilo. Streak byl ještě před pár měsíci dostupný na trhu v Číně, jelikož Dell doufal, že v této zemi nebude taková konkurence, což se však nepotvrdilo.

Podle představitelů americké společnosti "byznys se smartphony vyžaduje velké investice, aby byl opravdu úspěšný". Jeff Clarke z Dellu na Dell Worldu podotkl, že Google i Amazon na svých mobilních zařízeních mají zanedbatelné marže a většina jejich příjmů plyne z prodeje obsahu. Výrobci zařízení s Androidem však údajně nemají příliš velkou příležitost, jak vydělat nějaké peníze (Samsung a HTC by s tímto tvrzením možná nesouhlasili). Dell se nyní údajně plánuje zaměřovat na počítače a tablety s Windows 8.

 

Zdroj: Techspot

Titulní foto: Aaron Amat, Fotolia.comÚvodní foto: © Aaron Amat - Fotolia.com

Komentáře