Dell končí s Androidem, bude prodávat pouze tablety s Windows

Novinky |

Americká společnost Dell oznámila, že přestává prodávat tablety s mobilním operačním systémem Android a do budoucna se bude zaměřovat pouze na zařízení s Windows.

Dell končí s Androidem, bude prodávat pouze tablety s WindowsDell neobnoví svou řadu androidových tabletů Venue a do budoucna již nebude také nabízet androidový mini počítač Wyse Cloud Connect. Další androidová zařízení Dell přestal prodávat již v minulosti. „Trh s tablety je přesycen a poptávka na něm upadá, takže jsme se odhodlali k tomuto kroku," uvedl mluvčí Dellu. „Z našeho pohledu jsou čím dál větším trendem zařízení typu 2 v 1, a to obzvláště ve firemním prostředí."

Bez androidových zařízení zůstanou v nabídce Dellu především laptopy, Chromebooky a zařízení typu 2 v 1 s Windows. Chromebook 11 3120 a Chromebook 13 7310 běží na Chrome OS. Americký gigant také okrajově prodává laptopy XPS a Precision s Ubuntu. Jak dodal mluvčí Dellu, americký gigant Android nezavrhuje zcela a nevylučuje, že v budoucnu nějaké zařízení s tímto operačním systémem opět připraví.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: dell

Komentáře