DEA si stěžuje na dobré šifrování Apple iMessage

Novinky |

Na internetu se objevil interní dokument americké vládní protidrogové agentury Drug Enforcement Administration (DEA), podle kterého kvalitní šifrování zpráv iMessage od Apple znemožňuje sledovat konverzace podezřelých osob.

DEA si stěžuje na dobré šifrování Apple iMessageV dokumentu je poukázáno na vyšetřování z února 2013, při němž bylo nemožné sledovat zprávy zaslané přes iMessage mezi dvěma zařízeními Apple bez ohledu na operátora - a to i s povolením soudu. DEA si iMessage všimla až nyní, a to navzdory tomu, že služba funguje od října 2011. Její sledovací tým po čase zjistil, že v datech poskytnutých společností Verizon Wireless nejsou všechny textové zprávy a brzy již bylo jasné, že podezřelé subjekty využívají ke komunikaci iMessage.


Apple odesílá zprávy pomocí iMessage přes internet a podle analytiků jde o nejoblíbenější šifrovaný chatovací program v historii. Podle údajů z podzimu minulého roku služba již zpracovala více než 300 miliard zpráv. Bezplatná služba Apple již také donutila řadu operátorů, aby snížili ceny za odesílání textových zpráv. Podle Christophera Soghoiana z American Civil Liberties Union bychom se však neměli podivovat nad tím, že iMessage od Apple jsou dobře chráněné, ale spíš nad tím, že operátoři v roce 2013 stále zprostředkovávají nešifrované audio a textové služby.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © NinaMalyna - Fotolia.com

Komentáře