DDR4 paměť od Micronu překonala rychlostní rekord

Novinky |

Společnost Micron je nyní držitelem rekordu za nejrychlejší paměť DDR4 na světě. Lidem zabývajícím se profesionálně taktováním se podařilo spustit kit složený z modulů Micron Ballistix DDR4 3600MT/s na frekvenci 5 726 MHz.

DDR4 paměť od Micronu překonala rychlostní rekordStavros Savvopoulos a Phil Strecker z Overclocking Gaming Systems, kteří tento kit rozjeli na speciálním stroji chlazeném tekutým dusíkem, byli podle svých slov překvapeni tím, jak snadno bylo možné tyhle paměti přetaktovat.

Ostatní testované moduly totiž bývají náladové a potřebují být testovány při teplotách nižších, než jsou teploty nutné pro zachování stability. Což však nebyl případ řady Ballistix.

Jen letos byl rekord za nejrychlejší přetaktovanou paměť typu DDR4 překonán třikrát. Poprvé se tak stalo 14. ledna, kdy si skupina říkající si Toppc vzala do parády DDR4 modul Kingston HyperX Predator, z něhož vyždímala 5 608 MHz.

V pondělí 13. května pak společnost Adata při interním laboratorním testování dotáhla jediný 8GB DDR4 modul Spectrix D60G na 5 634,1 MHz. Tento rekord byl přitom překonán pouhé tři dny před úspěšným pokusem Micronu.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře