Další prohra v soudní bitvě s Applem bude stát Samsung přes miliardu dolarů

Novinky |

Patentová válka mezi výrobci Apple a Samsung v USA zná svého vítěze. Poraženému Samsungu byla udělena finanční sankce přes jednu miliardu dolarů za to, že jeho smartphony a tablety s Androidem porušují patenty společnosti Apple.

Další prohra v soudní bitvě s Applem bude stát Samsung přes miliardu dolarů
Apple si ze soudního sporu odnáší odškodné ve výši 1,045 miliardy dolarů, původně požadovaná částka přitom přesahovala 2,5 miliard dolarů, a to kvůli zneužívání patentů u produktů jako Nexus S, Epic 4G, Galaxy S 4G nebo Samsung Galaxy Tab. Je však třeba dodat, že se jedná pouze o začátek soudního sporu mezi oběma společnostmi v USA - očekává se proto, že se Apple i Samsung odvolají. Podle expertů jednohlasný verdikt poroty otevírá Applu cestu k dalším soudním sporům, v nichž by společnost mohla vysoudit další miliardu dolarů.

Verdikt také bude precedentem, který Apple může využít u obdobných sporů, jež vede s HTC nebo společností Motorola Mobility. „Odškodnění je obrovské, jedno z největších v historii. (Odvolací) soud nyní bude muset rozhodnout, zda jej navýší kvůli tomu, že Samsung o porušování patentů celou dobu věděl. Učiněno tak přitom může být až trojnásobně,“ uvedl k rozsudku Robert Barr z Center for Law and Technology na University of California.


Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Gina Sanders - Fotolia.com

Komentáře