Další milník pokořen: systém Windows 10 nainstalován na 100 milionech PC

Novinky |

Na webu Petri se objevila zpráva citující nejmenované interní zdroje, podle níž překročil systém Windows 10 hodnotu 100 milionů instalací za první dva měsíce na trhu. Microsoft tak se svým novým OS pokořil nový milník.

Další milník pokořen: systém Windows 10 nainstalován na 100 milionech PCNárůst na 100 milionů byl poměrně rychlý - operační systém dosáhl 14 milionů instalací v prvních 24 hodinách, 53 milionů za dva týdny a 75 milionů za méně než měsíc. Přijetí systému ze strany veřejnosti je mnohem lepší než u Windows 8.1, což je jeden z důvodů, proč se Microsoftu podařilo dosáhnout tolika instalací v tak krátkém čase.

Dalším aspektem systému Windows 10, který přispěl k rychlému nárůstu popularity, je jeho bezplatná aktualizace při přechodu z Windows 7 a Windows 8.1. Díky odstranění nákladů na upgrade nemají uživatelé žádný důvod neaktualizovat a nevyzkoušet, co si pro ně Microsoft ve Windows 10 nachystal. Zejména to platí pro ty, kteří stále setrvávají u šest let starých Windows 7.

I když jeden důvod by tu byl: některé zprávy hovoří o tom, že systém pro „vylepšení uživatelského zážitku“, který přenáší na servery Microsoftu více dat, než je zdrávo, nelze vypnout tak snadno jako u předchozích verzí OS. Na druhou stranu byly „špehovací prvky“ ze strany výrobce implentovány v rámci aktualizací i do sedmiček a osmiček (aby to jejich uživatelům nebylo líto), takže teď už je to vlastně prašť jak uhoď.

Dlouhodobým cílem Microsoftu pro Windows 10 je dosažení miliardy instalací v následujících třech letech. Vzhledem k aktuálnímu milníku má americký gigant ke svému cíli dobře nakročeno. Zejména vezmeme-li v úvahu, že ještě nevyšly verze Windows 10 Mobile a Windows 10 pro Xbox One.

V mezičase se Microsoft chystá představit novou kolekci svého hardwaru včetně tabletu Surface Pro 4 a smartphonů řady Lumia, kteréžto produkty k nárůstu instalací Windows 10 taktéž jistě přispějí.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře