Čtečka otisků prstů u iPhone 5S má problém s vlhkými dlaněmi

Novinky |

Americký deník Wall Street Journal přinesl svědectví několika testerů, kteří měli možnost vyzkoušet čtečku otisků prstů na novém iPhonu 5S. A podle některých z nich tento prvek ne vždy fungoval tak, jak měl.

Čtečka otisků prstů u iPhone 5S má problém s vlhkými dlaněmi
Wall Street Journal se dotazoval testujících a dále pak expertů, kteří měli posudit bezpečnost nové čtečky otisků prstů zvané Touch ID. Podle expertů je velmi nepravděpodobné, že by se mohlo někomu podařit získat digitální otisk prstu uživatele iPhonu 5S. A to i kdyby byl schopný prolomit šifrování procesoru A7. Apple uvedl, že aplikace třetích stran nebudou mít ke skeneru určenému ke snímání otisků prstů přístup a lidé využívající Touch ID si budou muset jako záložní metodu přístupu do telefonu nastavit také číselný kód (tzv. passcode). Zajímavostí je, že systém Touch ID vyžaduje zadání číselného kódu pokaždé, když chce uživatel telefon odemknout po jeho restartování nebo jej neodemkl déle než 48 hodin.


Podle prvních testerů, s nimiž WSJ mluvil, nefunguje čtečka otisků prstů neomylně. Problém nastává, pokud má uživatel vlhký nebo nakrémovaný prst. Apple dokonce při své prezentaci uvedl, že senzor Touch ID vyhledává při skenování prstu jakousi živou tkáň pod povrchem kůže, takže i kdyby uživateli někdo prst usekl a přiložil k senzoru, telefon by neodemkl.

 

Zdroj: DailyTechÚvodní foto: (c) bloomua - Fotolia.com

Komentáře