ČT začne v září vysílat v HD. Připravuje se tak na přenosy ze zimní olympiády

Novinky | 29.07.09

Server Digitalne.tv informoval o zahájení zkušebního vysílání ČT 1 ve vysoké kvalitě (HDTV). Připojuje se tak k dalším evropským veřejnoprávním televizím, které chtějí divákům nabídnout nadstandardní obraz.

ČT1 bude od září vysílat přes satelit v HD kvalitě

 

Zkušební vysílání v HD bude však dostupné pouze přes satelit, konkrétně pro zákazníky služeb Skylink a CS Link, kteří jsou vybaveni satelitními zařízeními schopnými přijímat vysílání v HD kvalitě. Zpočátku dle vyjádření generálního ředitele ČT Jiřího Janečka nebude vysílání nepřetržité, ale půjde pouze o několik hodin denně. Řádné vysílání HDTV plánuje ČT až na přenosy ze zimní olympiády ve Vancouveru. Do té doby bude ČT přes satelit vysílat pouze experimentálně. Řekl to pro ČTK Štěpán Janda z tiskového odboru ČT.

Od počátku příštího roku a především pak po konci přenosů ze zimní olympiády bude ČT vysílat plynule v HD kvalitě, avšak ne všechny své programy. Místo toho bude mixovat pořady v HDTV kvalitě z ČT1, ČT2 a ČT4. Případné mezery mezi jednotlivými vysíláními hodlá ČT vyplnit vlastní propagací.

 

 

 


Komentáře