ČSSD stáhla z webu fotky svých odpůrců, prozatím

Novinky | 11.03.10

Vyvěšováním fotek odpůrců ČSSD na internetu se začal zabývat Úřad pro ochranu osobních údajů.

Úřady se začaly zabývat vystavováním fotografií odpůrců ČSSD

 

ČSSD se rozhodla dočasně stáhnout ze svých internetových stránek fotky odpůrců, které pořídila na volebních mítincích levicové strany. Důvodem má být to, že se zveřejňováním fotografií začal zabývat Úřad na ochranu osobních údajů (ÚOOU). Podle Jaroslava Tvrdíka, volebního manažera sociální demokracie, to ale rozhodně neznamená, že by tím ČSSD přiznávala nějakou chybu. Strana chce jen vyčkat do rozhodnutí ÚOOU a vyhnout se tak případného porušování zákona. Podle právníků ČSSD na vyvěšování fotografií odpůrců na webu není nic ilegálního.

Sociální demokracie si začala fotit odpůrce na svém víkendovém mítinku v Lánech. Pořízené snímky poté umístila na svůj web bez dalšího popisu. Proti tomu se ale okamžitě zvedla vlna odporu mezi lidmi, především pak na společenské síti Facebook, kde vznikla skupina Fotka pro Paroubka. Do ní se doposud zapojilo na 39 tisíc lidí.

Pořizování a zveřejňování fotografii odpůrců silně kritizovala také ODS. "Odmítám jako nepřijatelné, pokud politická strana vytváří atmosféru strachu, fotografuje své oponenty a možná už připravuje seznam nepohodlných osob? Dnes se brání projevům verbálního nesouhlasu, bude chtít zítra kontrolovat Facebook a všechny internetové stránky, aby se tam náhodou neobjevila věta kritiky," okomentoval počínání ČSSD předseda občanských demokratů Mirek Topolánek.


Komentáře