CPU Intel do 5 let stáří dostanou patche ještě v lednu

Novinky |

Bezpečnostní chyby v procesorech Spectre a Meltdown otřásly trhem, výrobci ovšem rychle vydávají aktualizace, které tyto problémy řeší.

CPU Intel do 5 let stáří dostanou patche ještě v lednuŠéf Intelu se ve svém úvodním proslovu na veletrhu CES nechal slyšet, že jeho společnost vydá patche pro 90 procent všech postižených procesorů vydaných v uplynulých pěti letech do konce tohoto týdne. Zbývajícíh 10 procent pak bude aktualizováno do konce ledna.

Pokud jde o samotné záplaty, pak expertům dělá vrásky především jejich dopad na výkon systému. „Máme za to, že dopad těchto aktualizací na výkon bude velice záležet na pracovní zátěže,“ řekl Krzanich a dodal, že „na některé pracovní zátěže to může mít větší dopad než na jiné, takže budeme i nadále spolupracovat v rámci odvětví, abychom dopad těchto pracovních zátěží postupně minimalizovali.“

Spectre a Meltdown sice možná vyvolávají obavy, nicméně podle Krzaniche doposud neexistují známé případy zneužití těchto chyb. „K dnešnímu dni jsme neobdrželi žádné informace, že by tyto zranitelnosti byly zneužity k získání dat zákazníků. Neúnavně pracujeme na tom, aby to tak zůstalo.“

Procesor y vyrobené v uplynulých pěti letech tak sice na záplaty nemusejí čekat dlouho, o záplatách pro starší procesory ovšem zatím nepadlo ani slovo.

Minulý týden vyšlo najevo, že Krzanich v listopadu prodal akcie a opce Intelu v hodnotě 39 milionů dolarů, přičemž o zranitelnostech už tehdy věděl. Intel tvrdí, že prodej byl součástí programu plánovaného odprodeje (PDP) a s chybami neměl nic společného.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře