Corning pracuje na novém skle, které bude odolné vůči škrábancům

Novinky |

Výrobce tvrzeného skla, společnost Corning, pracuje na novém materiálu, který má být stejně pevný jako Gorilla Glass, ale přitom výrazně odolnější vůči škrábancům.

Corning pracuje na novém skle, které bude odolné vůči škrábancůmCorning o materiálu, který je vyvíjen v rámci programu Project Phire, poprvé veřejně promluvil v pátek na setkání s investory v New Yorku. Prohlášení přichází ani ne tři měsíce poté, co firma představila současnou (čtvrtou) generaci tvrzeného skla Gorilla Glass. U projektu Phire se Corning zaměřil na lepší poměr odolnosti při pádu a ochrany před poškrábáním. I když uživatelé mají samozřejmě prvotní zájem na tom, aby se displej při pádu zařízení na zem nerozbil, podle nejnovějších průzkumů je trápí také škrábance.


Podle Corningnu má být sklo vyvíjené v projektu Phire odolné proti poškrábání podobně jako safírové sklíčko. Safír je vůči škrábancům extrémně odolný, na druhou stranu je však poměrně křehký. Podle některých expertů je tak safírové sklíčko pro smartphony nevhodné. Safírové sklo měl mít iPhone 6, Apple však nakonec kvůli problémům s výrobou zvolil Gorilla Glass. Safírové sklo tak bude nyní použito až u Apple Watch. Nový materiál od Corningu bude dostupný později v tomto roce.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: corning

Komentáře