Corning má nové sklo Gorilla Glass SR+ pro nositelnou elektroniku

Novinky |

Společnost Corning představila nové tvrzené sklo pro nositelnou elektroniku, které má být podobně odolné vůči poškrábání jako třeba safír.

Corning má nové sklo Gorilla Glass SR+ pro nositelnou elektronikuPodle vyjádření Corningu bylo nové sklo navrženo tak, aby lépe odolalo škrábancům, s nimiž se nositelná elektronika potýká, avšak zachovalo si jas a citlivost na dotyk. V laboratorních testech Gorilla Glass SR+ potvrdila téměř takovou výdrž proti škrábanců, jako alternativní luxusní materiály (čímž je myšlen právě safír), avšak nabídla o 70 % lepší ochranu proti nárazům. Navíc má sklo od Corningu spotřebovat méně energie, díky čemuž déle vydrží baterie zařízení.

Corning musel vyvinout zcela nové sklo pro nositelnou elektroniku z toho důvodu, že uživatelé s těmito zařízeními manipulují jinak než například s telefony. U smartphonů je třeba mnohem větší šance, že uživateli upadnou z výšky jejich pasu, než u smartwatch, díky čemuž ochrana proti nárazu nemusí být tak vysoká. U chytrých hodinek je však naopak mnohem vyšší pravděpodobnost, že se poškrábou. Podle Corningu je nové tvrzené sklo již dostupné a zařízení jím osazená by se tak měla objevit ještě v tomto roce (což se ostatně potvrdilo vzápětí, když Samsung uvedl své nové chytré hodinky Gear S3).

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: corning

Komentáře