CorelDRAW Graphics Suite X5 v češtině

Novinky | 22.04.10

Společnost Corel ohlásila uvedení lokalizovaných verzí sady CorelDRAW Graphics Suite X5 v polštině, češtině, švédštině a finštině.

CorelDRAW Graphics Suite X5 v češtině


Grafická sada CorelDRAW Graphics Suite X5 podle výrobce obsahuje více než 50 nových funkcí a vylepšení. Například nová aplikace Corel CONNECT umožňuje synchronizaci s produkty CorelDRAW a Corel PHOTO-PAINT a poskytuje přístup k obsahu v počítači, místní síti nebo na disku. K dispozici je podpora více než 100 nejvíce využívaných formátů souborů. Sada CorelDRAW Graphics Suite rovněž navazuje na tradiční nabídku široké škály písem, klipartů a dalších podkladů včetně:

•        10 000 klipartů a digitálních obrázků
•        1000 volně použitelných digitálních fotografií s vysokým rozlišením
•        1000 písem OpenType, včetně písem Windows Glyph List 4 (WGL4) a ryteckých písem
•        2000 šablon vozidel
•        350 profesionálně navržených šablon


Mezi další funkce patří nástroj B-Spline, aktualizované malířské techniky, nástroj pro kreslení šipek s nastavitelnou velikostí, vylepšené nástroje spojovacích a kótovacích čar a nový nástroj Kótování segmentů. Výrazně vylepšený je také nástroj Síťová výplň, s jehož pomocí lze navrhovat objekty s mnohobarevnými výplněmi a plynulejšími barevnými přechody. Nové nástroje pro práci s webovou grafikou umožňují uživatelům pracovat přímo v rastrovém režimu, podrobně zobrazovat jednotlivé pixely a zobrazovat náhled ještě před publikováním online.

Nové ukotvitelné panely Dokument (CorelDRAW) a Obrázek (Corel PHOTO-PAINT) pomohou uložit specifické barvy pro projekt a použít barvy z předchozího projektu. Do řady dialogových oken barev, palet barev a výběrů barev byl také přidán nástroj Barevné kapátko, který přináší další možnosti nabírání barev.

Co je součástí sady CorelDRAW Graphics Suite X5

Sada CorelDRAW® Graphics Suite X5 zahrnuje aplikaci pro vektorové ilustrace a stránkový zlom CorelDRAW, aplikace pro úpravy obrázků Corel PHOTO-PAINT, nástroj pro převod rastrů na upravovatelnou vektorovou grafiku Corel PowerTRACE a nástroj pro tvorbu snímků obrazovky Corel CAPTURE.

Novinkou je Corel CONNECT, celoobrazovkový integrovaný organizér obsahu, který uživatelům umožňuje prohlížet digitální obsah dodávaný se sadou a vyhledat v počítači nebo v místní síti prvky, které doplní jejich návrh. Sada CorelDRAW Graphics Suite X5 rovněž zahrnuje řadu podpůrných aplikací, širokou škálu obsahu a podrobné výukové zdroje.

Další informace o sadě CorelDRAW Graphics Suite X5 a podrobný seznam nových a vylepšených funkcí naleznete na adrese www.corel.com/cz/coreldraw. Další informace o využití sady CorelDRAW Graphics Suite po celém světě naleznete na webu komunity uživatelů tohoto produktu na adrese http://coreldraw.com.

Ceny a dostupnost

Sadu CorelDRAW Graphics Suite X5 lze zakoupit za doporučenou maloobchodní cenu 530 EUR (14 000 Kč - plná verze) nebo 299 EUR (8000 Kč - upgrade). Produkt lze zakoupit ve formě verze ke stažení (ESD) na adrese www.corel.cz. Verzi softwaru v krabici lze předběžně objednat prostřednictvím společnosti Corel nebo globálních prodejců.


Komentáře