Co bude k vidění na výstavě CES 2010?

Novinky | 21.10.09

Jako každý rok, i letos přinese mezinárodní veletrh CES řadu novinek. Akce se koná 7. – 10. ledna 2010 v Las Vegas v Nevadě, USA.

Co nového bude na CES 2010?


Na výstavě se sejde více než 2500 vystavovatelů představujících nejnovější produkty spotřební elektroniky. Program bude tvořit kolem 250 tiskových konferencí od celkem 800 expertů z oboru. Z významných pořadů lze zmínit Digital Health Summit, zabývající se snahami omezit nepříznivý dopad technologie na lidské zdraví; Entertainment Technology @ CES, kde se budou probírat možnosti zobrazování třetího rozměru v domácnostech, mobilní distribuce elektronického obsahu a jiné nadstandardní služby, na kterých budou spolupracovat velká hollywoodská studia a vývojáři spotřební elektroniky, technologie a služeb.

HigherEd TECH představí budoucí možnosti vzdělávání a elektronického studia za pomoci technologie 21. století; MPEGIF Master Class: TV X.0 - Present and Future zase poskytne vhled do nových možností digitálních médií a televize; Mommy Tech poukáže na významný podíl matek coby uživatelů smartphonů, netbooků, digitálních fotoaparátů a automobilových technologií a na produkty věnované právě matkám od rodin; na Tech Policy Summit se sejdou významní představitelé veřejného i soukromého sektoru v diskuzi, jak politika společností ovlivňuje technologické inovace a ekonomický růst; UP NEXT at CES bude zase zajímat všechny, kdo se zabývají možnostmi zpeněžení elektronického obsahu a zábavy.

Asociace CEA ohlásila, že na mezinárodním veletrhu CES 2010 promluví Julius Genachowski, předseda americké Federální komise pro komunikace (FCC). V rozhovoru s Garym Shapirem, prezidentem a hlavním jednatelem CEA se bude zabývat aspekty důležitými pro všechny segmenty technologického průmyslu. Na CESu 2010 také zazní programové prohlášení Carol Bartz, prezidentky a hlavní jednatelky Yahoo! Inc., společnosti zajišťující internetové služby. Důležité prohlášení o budoucím směřování serveru Yahoo! se odehraje ve čtvrtek 7. ledna 2010 v 11:00 v prostorách Hiltonu Las Vegas. Další prohlášení přednesou Steve Ballmer z Microsoftu, Alan Mulally z Fordu, Paul Otellini z Intelu, Olli-Pekka Kallasvuo z Nokie a Zhou Houjan z Hisense.


Komentáře