Co nejspíš v pondělí přinese iCloud

Novinky |

Společnost Apple již v pondělí odstartuje konferenci WWDC, jejímž hlavním bodem bude představení služby iCloud. Co od ní můžeme očekávat?

Co nejspíš v pondělí přinese iCloud
Za prvé je již nyní zřejmé, že iCloud nabídne v určité podobě možnost ukládat hudbu na servery společnosti Apple. Umožněno by mělo být také její zpětné streamování na různá zařízení. iCloud podle dostupných informací bude fungovat poněkud jinak, než obdobná služba od Amazonu s názvem Cloud Drive. U té je problém v tom, že pokud má uživatel desítky GB hudby, musí je všechny nahrát na servery Amazonu, aby je mohl dále streamovat. A to může trvat dny.

Služba od Applu by měla situaci řešit tak, že proskenuje úložný prostor uživatele, zjistí, jaké vlastní písničky, a jednoduše tyto skladby zpřístupní ke streamování ze své databáze - bez nutnosti cokoli nahrávat na web. Zahraniční experti poukazují také na fakt, že by Apple konečně mohl při spuštění iCloud přijít s inovovaným procesem aktualizace operačního systému iOS. Nutnost připojit před aktualizací na novou verzi iPhone, iPod či iPad kabelem k počítači je poněkud otravná. Update se může jednoduše stáhnout při připojení přes Wi-Fi nebo 3G. Jak bude iCloud opravdu vypadat, se dozvíme již v pondělí.

 

Úvodní foto: © Thew - Fotolia.comÚvodní foto: © James Thew - Fotolia.com

Komentáře