Co najdete v nové aktualizaci Chromu

Novinky |

Jednou z nejotravnějších věcí při surfování na webu jsou bezesporu videa, která se automaticky spouštějí i se zvukem. Problém to může být třeba v práci nebo i v tiché kavárně, kde jste rázem středem pozornosti.

Co najdete v nové aktualizaci ChromuTento problém víceméně řeší nejnovější aktualizace prohlížeče Google Chrome, verze Chrome 64 beta. Ta uživatelům umožňuje jednoduše ztlumit automatické přehrávání videí na celém webu. Pro aktivaci této funkce klikněte na zelený zámek nebo sekci s informacemi po levé straně URL adresy. Zde máte možnost zvuk vždy povolit, vždy zakázat nebo používat výchozí nastavení.

Kromě této novinky je nejnovější Chrome vybaven také vylepšeným blokátorem vyskakovacích oken. Cílem je zabránit webům ve využívání transparentních vrstev nebo falešných tlačítek pro přehrávání či stahování pro otevírání nových panelů nebo vyskakovacích oken. Podobně aktualizace pomůže zamezit škodlivým přesměrováním. Dosahuje toho blokováním obsahu třetích stran skrytého na webové stránce s výjimkou toho, když s tímto prvkem uživatel explicitně zachází.

Dalším novým prvkem je podpora přehrávání v HDR ve Windows 10. To však bude fungovat pouze s Windows 10 Creators Update a při prohlížení HDR obsahu s kompatibilní grafickou kartou i displejem.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře