Čínští výrobci představí superlevné tablety s Windows

Novinky |

Když HP před několika týdny přestavilo tablet s Windows za 99 dolarů, málokdo očekával, že jiný výrobce v blízké době příjde s levnějším zařízením. Čínští výrobci však prý chystají tablety s Windows 8.1 s cenami o několik desítek dolarů nižšími.

Čínští výrobci představí superlevné tablety s WindowsNapříklad společnost Emdoor plánuje vydání tabletu s Windows za 65 dolarů (asi 1 300 Kč) poháněného procesorem Intel Bay Trail Atom a opatřeného displejem s rozlišením 1 024 × 600 pixelů, 1 GB paměti RAM a kamerkou nad displejem. Této ceny Emdoor může dosáhnout díky tomu, že Microsoft výrazně snížil ceny licencí Windows 8.1 a Intel dotuje svůj Bay Trail tak, aby se dostal na více zařízení. Tablety s Windows tak již brzy začnou v low-endu konkurovat i těm nejlevnějším zařízením s Androidem.


Emdoor nabídne i vyšší verzi tabletu s podporou 3G za 99 dolarů. Dalším (v našich končinách nepříliš známým) výrobcem, který nabídne levný tablet s Windows, je společnost PiPO. Ta začne ještě před Vánocemi prodávat za 81 dolarů osmipalcový tablet s rozlišením 1 280 × 800 pixelů, jenž bude taktéž postaven na platformě od Microsoftu. Zda a kdy se tyto tablety dostanou i na český trh, není zatím jasné.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Artur Marciniec - Fotolia.com

Komentáře