Čínští hackeři stále útočí na americké cíle

Novinky |

Jednotka elitních čínských hackerů, která bývá označována jako 61398 nebo Comment Crew, opět útočí na americké cíle, i když tentokrát za použití jiných technik.

Čínští hackeři stále útočí na americké cíleO víkendu o tom informoval list New York Times. Bezpečnostní společnost Mandiant pro Times uvedla, že útoky byly obnoveny a mezi oběťmi jsou stejné cíle jako v minulosti. Mandiant v únoru zveřejnil kontroverzní zprávu, podle níž jednotka s označením 61398 podnikla kybernetické útoky na 141 firem, z nichž 87 % má centrálu v anglicky mluvících zemích. Celkově tyto firmy pracují v 20 odvětvích, které Čína považuje za strategické. Čínská vláda na vydání dokumentu ihned reagovala s tím, že je založen na chybných datech.

Po vydání zprávy se však podle Mandiantu počet útoků snížil a hackeři z organizací odstranili své špionážní nástroje. V uplynulých týdnech Mandiant opět zaznamenal zvýšenou aktivitu zaměřenou na ty samé společnosti, jež dosahuje asi 70 % intenzity dřívějších útoků. Podle expertů hackeři útoky přestanou provádět pouze tehdy, když pro ně budou příliš drahé. „Zpráva Mandiantu donutila hackery použít jiné nástroje a strategie. Museli nad tím strávit spoustu času a to stojí peníze," řekl Jeffrey Carr ze společnosti Taia Global.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © cirquedesprit - Fotolia.com

Komentáře