Čínská vláda potvrdila zrušení zákazu prodeje herních konzolí

Novinky |

Čínská vláda nyní oficiálně potvrdila, že v zemi zruší třináctiletý zákaz prodeje herních konzolí a otevře tak svůj trh gigantům jako jsou Sony, Microsoft a Nintendo.

Čínská vláda potvrdila zrušení zákazu prodeje herních konzolíZákaz konzolí byl zaveden v roce 2000, jelikož čínská vláda se obávala toho, jaký vliv bude mít násilný obsah na tamní mládež. Na počátku tohoto roku a pak později v létě se však objevily informace o tom, že Čína tento dlouhodobý zákaz zruší. Plány na zrušení zákazu jsou součástí širšího návrhu, v rámci něhož má vzniknout v Šanghaji volná obchodní zóna. V ní mimo jiné bude odstraněna i internetová cenzura.


Pokud budou mít herní vývojáři a výrobci konzolí sídlo ve volné zóně, budou moci své produkty prodávat i jinde v Číně. Microsoft se již spojil s čínskou společností BesTV, která pro něj bude ve volné obchodní zóně vytvářet hry. Volná obchodní zóna v Šanghaji se spouští nyní o víkendu a zrušení zákazu prodeje konzolí podle analytiků společnostem přinese tržby v řádu miliard dolarů. V čínském herním průmyslu se v minulém roce protočilo 9,7 miliardy dolarů a očekává se, že v roce 2017 to bude již 21,7 miliardy dolarů.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © cirquedesprit - Fotolia.com

Komentáře